Blog

معرفی هشت تا از بهترین ماشین آلات کشاورزی

حتی اگر بهترین تجهیزات کشاورزی را داشته باشید، صنعت کشاورزی هنوز کار زیادی را می طلبد و نیازمند پیشرفت چشمگیر تری است.این روزها انواع ماشین آلات پیشرفته کشاورزی در فعالیت های کشاورزی مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. سطوح مختلف در تولید محصول شامل - عملیات خاک ورزی سطح اولیه و ثانویه خاک، بذر و کاشت، کشت، کاربرد و تخصیص کود، کنترل آفات، برداشت، آبیاری، زهکشی، حمل و نقل، ذخیره سازی، رسیدگی به رسوبات محصولات قبلی و غیره. . نوآوری در بخش کشاورزی ؛ ماهیت محصولات را تغییر و گسترش داده است. تجهیزات و ماشین آلات مزرعه به کارآمدتر شدن یک روز کاری کمک می کند، به همین دلیل است که مهم است ولی این نکته را باید در نظر داشت که کیفیت محصولات نیز در این پروسه دستخوش تغییر بوده است.  در این مقاله از تولید یاز ما 9 تا از  ماشین آلات برتر کشاورزی را با جزئیات فهرست کرده ایم.                                                                         

 

 

Mold Board Plow

Mold Board Plow مهمترین گاو آهن  برای عملیات خاک ورزی اولیه است. هدف اصلی شخم زدن ، معکوس کردن و پودر کردن کامل خاک، ریشه کن کردن تمام علف های هرز، زباله و بقایای محصول و دفن آنها در زیر خاک است تا رشد علف های هرز کنترل شود و بهره وری خاک افزایش یابد. سختی خاک به راحتی توسط  این ابزار کمتر می شود و هوادهی خاک را افزایش می یابد که به طور خودکار بهره وری کشاورزی را افزایش می دهد.  معمولاً برای عملیات خاکورزی اولیه از گاوآهن استفاده می شود. زباله ها را می برد و کاملا دفن می کند، به طوری که از آن برای تبدیل محصول کود سبز برای پوسیدگی در زیر خاک نیز استفاده می شود که هوموس را به خاک اضافه می کند. Mold Board Plough ابزاری است که با تراکتور کار می کند.

 


 

  Cultivator    

تراکتورهای کولتیواتور ماشین هایی هستند که از جمله برای باز کردن و صاف کردن سطح زمین شخم زده و مخلوط کردن کودهای معدنی با خاک استفاده می شوند.کولتیواتور هر یک از چندین نوع ابزار مزرعه ای است که برای عملیات خاک ورزی ثانویه در زمین کشاورزی استفاده می شود. کولتیواتورهای تراکتوری خاک را قبل از کاشت هم می زنند و پودر می کنند تا خاک را هوادهی کرده و بستری صاف و شل تهیه کنند. همچنین کولتیواتورهای تراکتور به از بین بردن اختلال کنترل شده توسط علف های هرز در خاک سطحی نزدیک گیاهان زراعی کمک کرده و را با ریشه کن کردن آنها و دفن کردن برگ های آن به رشد و فتوسنتز گیاهان کمک بیشتری میکند. بر خلاف ماشین هارو که کل سطح خاک را مختل می کند، کولتیواتورها به طور ویژه طراحی شده اند تا لایه های خاک را با الگوهای دقیق حرکت دهند و فقط علف های هرز را مختل کنند. تیغه‌های کولتیواتور تراکتور در نزدیکی سطح کار می‌کنند ومعمولاً برای کنترل علف‌های هرزکمک بسزایی میکنند.

 

Leveler

این ابزار مزرعه ای سطح خاک را یکنواخت تر، صاف تر و سطحی تر می کند و به آن امکان ایجاد آب و هوای مرطوب برای برداشت و کاهش استفاده از کمپوست، بذر، مصنوعی و سوخت را می دهد.

 

Seed Drill

بذرکار وسیله ای است که بذرها را می کارد. قرار دادن دانه ها در خاک و دفن آنها در عمق یکنواخت است. این  ابزار یکی از بهترین ابزار مزرعه است . دریل بذری تضمین می کند که دانه ها به طور یکنواخت در سراسر زمین مزرعه توزیع می شوند و بذرها را با سرعت و عمق کاشت مناسب دفن می کند و مته بذرکاری از پوشیده شدن بذرها توسط خاک اطمینان حاصل می کند.همچنین با استفاده از این ماشین‌ها، بذرها در ردیف‌هایی با فاصله مساوی توزیع می‌شوند تا فاصله محصول به طور یکنواخت حفظ شود. مزایای اصلی ماشین مته بذر این است که باعث صرفه جویی در زمان و نیروی کار می شود، یکنواختی را در مزرعه حفظ می کند، کیفیت کار برتر را ارائه می دهد و بهره وری را افزایش می دهد. با توجه به منبع تغذیه مورد استفاده، میتوان آن را به انواع مختلف مته بذر طبقه بندی کرد. دریل بذر کشی بولاک و دریل بذر کش تراکتور انواع مختلف ماشین بذر کاری هستند. 

 

                                                                

Rotary Tiller

روتاری تیلر یک ابزار مزرعه ای است که توسط تراکتور کشیده می شود که عمدتاً برای آماده سازی بستر بذر برای کشت مزرعه استفاده می شود. برای حذف و اختلاط باقیمانده ذرت، گندم، نیشکر و غیره مناسب است، در نتیجه به بهبود سلامت خاک و صرفه جویی در سوخت، هزینه، زمان و انرژی کمک می کند. انواع روتاری تیلر برای خاک سست مناسب است و بنابراین با تمام تراکتورهای دسته HP سازگاری زیادی دارد. تیلر روتاری را می توان به سه دسته سبک، استاندارد و سنگین بسته به وزن و طراحی مواد مورد استفاده بر اساس نیاز شرایط مختلف خاک تقسیم کرد. استفاده ازاین ماشین در کشاورزی به کشاورزان این امکان را می دهد که خاک را بدون استفاده از مقدار زیادی نیروی کار آماده کنند. با چرخاندن خاک به کمک پنجه دوار بیشترین مقدار مواد مغذی به گیاهان زراعی ارائه می شود.
 

 

  Disc Plough

گاوآهن دیسکی به طور ویژه برای کار در انواع خاک مانند بالا بردن خاک، تراش خاک و مخلوط کردن خاک طراحی شده است. گاوآهن دیسکی برای آماده سازی  زمین مزارع جدید و پردازش مناطق سنگلاخی برای عملیات کشاورزی استفاده می شود. می توان به راحتی در مناطق صخره ای و ریشه دار برای بازسازی آن استفاده کرد. گاوآهن دیسکی به شکستن لایه سخت خاک کمک می کند و خاک را برای کشت محصولات عالی می کند. به طور کلی، دیسک گاوآهن در شمال هند در عملیات خاکورزی اولیه استفاده می شود. گاوآهن دیسکی ابزاری برای عملکرد بهتر تراکتور طراحی شده است، اما کشاورزان می توانند در صورت لزوم ترازها را تغییر دهند. مهمترین نکته در مورد گاوآهن دیسکی تراکتوری این است که باید اسب بخار انتخابی تراکتور کاملاً با گاوآهن دیسکی مطابقت داشته باشد. برای عملکرد بهتر گاوآهن دیسکی، عرض مسیر چرخ های جلو و عقب تراکتور باید تنظیم باشد.

 

Disc Harrow

دیسک هارو یکی از ابزارهای پرورشی اساسی است که کشاورزان می توانند برای گسترش تولید خود از آن استفاده کنند. این ابزار کشت در فرآیند کشت اختیاری مورد استفاده قرار می گیرد همچنین  به جداسازی قطعات خاک به طور موثر سریعتر کمک می کند تا با توجه به راه اندازی آخرین بستر بذر، مواد غنی به خاک بدهد. علاوه بر این به دامداران اجازه می دهد تا علف های هرز اطراف گیاهان را پس از کاشت و توسعه محصول کنترل کنند.


 

  Baller

یونجه گیر یکی از ابزارهای مزرعه ای است که برای فشرده کردن محصول بریده شده استفاده می شود. به طوری که بقایای محصولات را می توان در طول سال به راحتی جابجا ، حمل و نقل و نگهداری کرد. به طور کلی، این ماشین ها برای خشک کردن و حفظ مقداری از ارزش غذایی گیاهان نگهداری می شوند. انواع مختلف این ابزار معمولاً در بخش کشاورزی با توجه به نوع نیاز از آنها استفاده می شود.

 

پست های اخیر